Ženšen- širokospektrálny pomocník

O prospechu tohto veľmi širokospektrálne využiteľného bylinného lieku niet pochýb. Rokmi prešiel naozaj poriadnym drobnohľadom, a vďaka výskumným zisteniam, ale aj skvelým účinkom overeným skúsenosťami si získal mimoriadnu obľubu medzi ľuďmi. Stal sa z neho prírodný všeliek.

koreň ženšenu a produkty z neho

Známy je tiež pod názvom Všehoj ázijský, a jeho zdravotné účinky sú známe už viac ako 1000 rokov. Pôvod tejto rastlinky je v Číne, ale aj Amerika sa pýši niekoľkými jej druhmi, ktoré ocenili aj samotní Číňania. V tradičnej čínskej medicíne má svoje miesto a zaujímavý je aj tvar ženšenu- jeho koreň pripomína tvar človeka.

Účinky ženšenu

Mentálne zdravie– uvoľňuje stres- ženšen sa považuje za adaptogén, vďaka ktorému sa človek stáva odolnejším voči psychickému a mentálnemu stresu. Uvoľňuje telo a stimuluje nervový systém. Pozdvihuje náladu, a celkové mentálne zdravie tak, že navodzuje stav pokoja. Ľudia konzumujúci ženšen majú podľa štúdií kvalitnejší spánok, viac energie, sú spokojnejší. Pôsobí ako podpora liečby depresie a úzkosti- a deje sa tak vďaka tomu, že dokáže regulovať hladinu dopamínu, serotonínu a noradrenalínu.

Dodáva energiu, bojuje s únavou- pomáha pri stavoch chronickej únavy, zvyšuje psychickú výkonnosť. Dokonca tieto jeho účinky sú kvalitnejšie a dlhšie trvácnejšie ako v prípade kávy.

– Posilňuje imunitu, endokrinný systém.

– Predchádza žalúdočným vredom.

Chráni obličky, pečeň a srdce.

– Zmenšuje vrásky, udržiava pokožku zdravú.

Zlepšuje pamäť, pomáha v boju proti mentálnemu úpadku, zlepšuje sústredenosť. V kombinácii s ginkom biloba má naozaj skvelé výsledky aj uľudí trpiacich Alzheimerovou demenciou, aj u detí s ADHD.  

– Ako antioxidant chráni mozgové bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

– Považuje sa za prírodnú viagru- zvyšuje libido u mužov aj žien.

– U diabetikov je nápomocný pri regulácii hladiny cukru v krvi.

Chráni pred rakovinou.

– Pomáha lepšiemu fungovaniu pľúc a dýchacej sústavy, zmierňuje astmatické prejavy, napomáha pri liečbe bronchitídy.

Ženšen patrí medzi veľmi vzácne dary prírody- jeho schopnosti sú obdivuhodné. Nech už máte akékoľvek zo spomínaných ťažkostí, alebo len chcete zlepšiť svoju mentálnu výkonnosť, vyskúšajte si dopomôcť prírodne- ženšenom.

Výsledky určite čoskoro uvidíte a pocítite.