Zázračné potraviny, ktoré vás schudnú!

Klikli ste? Gratulujem a jedným dychom sústrastne dodávam, že ste mi naleteli.

Práve ste sa v mojom mini prieskume zaradili do jednej z kategórií- 1. zvedavec, ktorý chcel vidieť čo za blbinu tu napíšem /to je ten lepší prípad a máte u mňa malé bezvýznamné plus za kritické zmýšľanie/, alebo 2. zúfalec hľadajúci zázrak na planéte zem, obľubujúci pohodlné a rýchle riešenia bez nejakej vlastnej námahy.

Zo srdca vám želám skoré prebudenie z tohto nepríjemného sna- vitajte v realite! Nik vás nikdy neschudne, ak sa sami nezačnete snažiť.

Ak ste v kalorickom nadbytku celé roky, a vaše telo doslova kypí okolo kostry, uvedomte si, že deň kalorického nedostatku z vás laňky neurobí. Ani zázračná tabletka, ktorú pomedzi svoje zabehané šmakocinky prehltnete /ibaže by obsahovala pásomnicu/.

Že načo to píšem?

Ak si myslíte, že sa vyžívam v irónii okolo chudnutia, ste na omyle. Sama mám s chudnutím skúsenosti a viem, že jediné čo zaberá je spamätať sa. Ani diéta, ani detoxikačný čaj, ani talbetočky, ani opakovanie zázračných formuliek to za vás neodmakajú.

Ako sa to teda dá?

Výhovorky pokrčte a zahoďte do koša. Nie ste jeden z milióna proti ktorému je celý vesmír. Nemáte sami „pokazenú“ štítnu žľazu. Nie ste sami čo musíte chodiť do práce, postarať sa o deti, statky. Aj dni ostatných ľudí majú len 24 hodín.

Áno, potrvá to. Nebudete za prvý týždeň celkom nový človek. Ani zvonku, a ani zvnútra. Zmeny vyžadujú trpezlivosť a odhodlanie.

Asi to aj zabolí. Nemyslím tým len svalovicu, ale aj krotenie chúťok, kým sa staré zvyklosti nevyparia…

 

Zmenu nastavte globálne. jedno zdravé jedlo za deň to naozaj nespraví. Zatnite sa. Nepreháňajte to. Extrémy nie sú na mieste. Jediné, čo nimi dosiahnete je poriadny stres pre organizmus. A stres= nesprávne rozhodnutia. VYVÁŽTE stravu. nie nadarmo sa hovorí, že pomaly ďalej zájdete.

Kašlite na denné váženie. Ďalší zdroj stresu. Vážte sa týždenne, prípadne ešte menej. Váha sa v priebehu mesiaca /najmä u žien/ totiž troška mení, kolíše.

Hýbte sa. Zvoľte si vhodný spôsob, ktorý vás nezabije svojou náročnosťou, a neunudí na smrť. Aj tu platí- lepšie trocha ako vôbec, a ako budete zlepšovať kondíciu, telo si samo vyžiada zvýšiť frekvenciu, či záťaž. Neveríte? Vyskúšajte… Nový návyk si tvoríme zhruba mesiac /áno, aj na teba to platí/.

Oceňujte sa. priebežne, aj na konci dosiahnutého cieľa. Jedlo však- logicky- nie je celkom vhodný spôsob. Kúpte si pekný kúsok do šatníka. Zbehnite na miesto, ktoré ste túžili vidieť. Dajte si day off. To je jedno čo, hlavne nech poteší.

Nevzdávajte sa. Na sebaľútosť nie je priestor. Ani čas.

Že ste to už všetko počuli? Je to možné. Ale ak ste stále pretečení cez opasok, pravdepodobne sa to od uší ďalej nedostalo…

Takže- hlavy hore, sebaľútosť do koša a hurá na nový život!