Hyperpalatabilita alebo túžba po jedle

Raz darmo- jesť sa musí. Lenže kým kedysi pračlovek jedlo hľadal aby prežil, dnes poniektorí žijeme, aby sme jedli. Stále. Veľa. Kadečoho. Úplne ľahko sa dostávame do kolotoča nezdravej túžby jesť. A aby toho nebolo málo- kým ten pračlovek nejaké jedlo zohnal, veruže sa poriadne fyzicky natrápil, čo sa dnes o nás povedať nedá. Máme dobu sedavú. koreníme do kancelárskych stoličiek, na sedadlá áut, do gaučoviek.

otvorené ústa pchajúce do seba veľa jedla

Nejeme, žerieme. Prečo napriek tomu, že stále jeme, chceme jesť ešte viac? Pretože palatabilita.

Že čo to je za divné slovíčko?

Slovník cudzích slov ju definuje ako kladnú reakciu na vzhľad, konzistenciu a štruktúru určitých nápojov a jedál. Asi vás neprekvapí, že hlavne tých tučných a sladkých…

Tiež nebude prekvapujúci fakt, že za to môžu hlavne jednoduché sacharidy a tuky, pričom do hry vstupuje ešte aj naša osobná preferencia. Ide teda o „balíček“ vnemov, ktoré  zavnímame pri prijatí „sakra dobrého jedla“. A viete čo je na tom naozaj zaujímavé? Že to jedlo nemusíme ani jesť, stačí, ak o ňom premýšľame, hovoríme, pozeráme naň.

Ako je to možné?

No- trávenie v skutočnosti začína ešte skôr ako sa jedlo dotkne našej ústnej dutiny. Áno, tu kdesi sa spúšťa naša animálna prapodstata, kedy pohľad, myšlienka, či vôňa prudko zdvihne produkciu slín a tráviacich štiav. Ako také psíky. A v tomto momente sa ovládnuť je už naozaj ťažké. A tak nám na svete rastie počet obéznych ľudí. Jedlo je všade, dostupné, a energeticky bohaté- hyperpalatabilné. A my jeme, a jeme, a jeme. Viac ako potrebujeme, častejšie ako sa patrí.

Potom v snahe schudnúť nežiadúce kilá, ktoré takéto správanie prináša, obmedzujeme jedálničky. Sacharidy sú smrť, lepok tuky pečivo a sladkosti nechceme ani vidieť.

Veľkou chybou však často je práve takého zmýšľanie. Sacharidy /pozri podrobnejšie článok Sacharidy/ netreba démonizovať a celkom ich vylúčiť- pre naše telá majú mnohé benefity: dodajú rýchlo energiu, dodajú vlákninu, a doprajú nám trocha tej palatabilnej radosti, čo sa pri diéte rozhodne hodí.

Ak však neoplývate práve pevnou vôľou, pozor! Prírode je naša štíhla línia ukradnutá. Keďže pri palatabilných jedlách nasleduje krátkodobý vyšší príjem energie, treba byť opatrný. Umocnenie prináša aj pocit spokojnosti po konzumácii takýchto jedál. Hotová prepríprava k chronickej pažravke…  

Pozor teda najmä na tie jedlá, kde kombinácia jednoduchých sacharidov a tuku predurčuje totálne zblbnutie nervovej sústavy, a nás presvedčí o tom, že nám  treba viac a viac a viaaaac takého jedla.

A to už len dovidenia zdravý rozum, a dobrý deň, obezitka…